Revizní dvířka pod obklad možností realizace

 

Místnosti s výskytem zvýšené vlhkosti jako jsou koupelny či záchody, vyžadují použití odolnější zelené desky, která obsahuje impregnovanou vrstvu. Taková dvířka mohou být použita i pro přilepení keramického obkladu.
 Většinu revizních dvířek je možné na přání zákazníka již při výrobě upravit (posunout panty), aby nalepený obklad mohl zakrýt hliníkový rámeček a přesto šel vnitřní rám bez problému otevřít. Tímto budou dvířka zcela schovaná a rámeček nebude narušovat estetiku obložení. U dvířek vyndávacích (lisovaných) nejsou žádné panty, které by se museli posouvat a tudíž je možné použít pro nalepení obkladu standardní variantu. Aby byla dvířka vyrobená správně, je důležité uvést do objednávky tloušťku obkladu a lepidla. Pokud nebudou tyto informace uvedené, počítá se s obkladem v tloušťce 8 mm a lepidlem 2 mm. Posunutím pantu se výrazně zmenší čistý průlez dvířek. Zmenšení čistého průlezu dvířek v mm.

 

 zmenšení dvířek

 

OBKLAD NAD RÁMEČEK - NEVIDITELNÁ REVIZNÍ DVÍŘKA

Neviditelná dvířka realizace


Spára mezi vnitřním a venkovním rámečkem
je standardně 2 mm,tak aby korespondovala
se sparou mezi obklady.

 

Neviditelná dvířka 


Neviditelná dvířka výkres

 

OBKLAD ZAPUŠTĚNÝ - PŘIZNANÝ RÁMEČEK


Jednou z variant jak přilepit keramický obklad na dvířka je zapustit ho do hliníkového rámu vnitřního křídla. Takto zůstane rámeček viditelný - přiznaný.

Zapuštěná dvířka


Spára mezi vnitřním a venkovním rámečkem je standardně 1.5 mm, aby rozdíl mezi kótou C a E byl maximálně 5.5 mm. Při měření je důležité si uvědomit, která kóta bude danému rozměru odpovídat. I přesto, že je spára mezi profily co nejmenší, bude nutné některý z obkladů uříznout. Proto doporučujeme zaměřit kótu C a upravit obklad, který bude nalepený uvnitř rámečku. Aby byla dvířka vyrobená správně, je důležité uvést do objednávky tloušťku obkladu, lepidla a správnou kótu, která odpovídá uvedenému rozměru. Pokud nebudou tyto informace uvedené, předpokládá se obklad v tloušťce 8 mm, lepidlo 2 mm a kóta E. Stejně jako u varianty nad rámeček, je možné připravit dvířka pro zabudování do sádrokartonu i zdiva.

Zapuštěná dvířka výkres

DVÍŘKA POŽÁRNÍ EI60 celoplechová_I